subota 19.08.2023.
20:55

Katastrofa "lavova" na domaćem terenu.

MontpellierHSC

Fudbaleri Monpeljea savladali su kao gosti ekipu Olimpika iz Liona rezultatom 4:1 u okviru drugog kola francuske Lige 1.

Još jednom su "lavovi" razočarali svoje navijače, ovoga puta na domaćem terenu gde je gost poveo posle katastrofalne greške golmana Rijua i gola Nordana u 20. minutu meča.

Monpelje je mrežu rivala zatresao i devet minuta nakon toga, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

Spasa, pak, Lionu nije bilo u 39. minutu kada je Musa Al-Tamari fantastičnim prodorom koji je počeo na svojoj polovini rutinski završio akciju.

Reprezentativac Jordana koji je nedavno nastupio i protiv selekcije Srbije ponovo se upisao u strelce, igrao se 66. minut kada je Al-Tamari iskoristio sjajnu loptu golmana Lekomta i povisio prednost gostiju.

Smanjio je tim Lorana Blana zaostatak preko Aleksandra Lakazeta u 69. minutu, ali je kapiten "lavova" bio isključen u 80. minutu meča.

Konačan rezultat postavio je Akor Adams u 89. minutu utakmice.