22:52

Pohod na Ligu šampiona se nastavio u Lesteru.

EPA-EFE/PETER POWELL

Dva kola do kraja šampionata za Liverpul i Lester, prvi će se definitivno boriti za Ligu šampiona i nisu daleko, drugi su veoma blizu ispadanja.

"Lisice" su danas na svom terenu poražene od Liverpula rezultatom 0:3, bilo je vrlo ubedljivo, odlična igra nekadašnjeg šampiona Evrope, a da li je prekasno, saznaćemo za koju nedelju

Liga šampiona je sada jako blizu, Liverpul je na bod zaostatka u odnosu na Njukasl i Mančester junajted koji imaju utakmicu manje.

Sa druge strane, Lester je na dva boda manje od Evertona koji je van zone ispadanja, ali već u sledećem kolu gostuju Njukaslu i praktično je nemoguća misija pred njima.

Gosti su slomili Lester u periodu posle 30. minuta "blickrigom".

Bio je 33. minut kada je Mohamed Salah sa desne strane poslao loptu pred gol, tamo je bio Kurtis Džons koji pogađa za 0:1

Prelepa akcija Liverpula u 36. minutu, ponovo je strelac bio Kurtis Džons koji je uspeo da primi loptu na sjajan način, još lepše da se namesti i šutira i da pogodi sam ugao za 0:2! Opet, asistencija se piše Salahu.

Nije to bio najlepši detalj na utakmici.

Igrao se 71. minut, bio je slobodan udarac za Liverpul na oko 30 metara od gola, Salah ga je izveo tako što je petom "liznuo" loptu do Trenta Aleksander-Arnolda, a ovaj uputio bombu u gornji desni

Lester nije imao šta da traži danas, Liverpul izgleda sjajno, čini se da se pobeda nije dovodila u pitanje.