ponedeljak 22.05.2023.
23:00

Veliki uspeh "svraka" i pored nerešenog rezultata.

Owen Humphreys/PA via AP

Fudbaleri Njukasla remizirali su na domaćem terenu protiv Lestera 0:0 u 37. kolu engleske Premijer lige.

Ovim remijem, "svrake" su i zvanično obezbedile plasman u Ligu šampiona, prvi put još od sezone 2002-03, dok su poslednji put jedno evropsko takmičenje igrale u Ligi Evrope 2012. godine.

Njukasl je imao apsolutnu terensku inicijativu od samog početka meča, a domaćin je propustio veliku priliku sredinom drugog poluvremena kada je Gimaraeš sa svega nekoliko centimetara glavom pogodio stativu.

Ohrabrio se malo kasnije i Lester, zapretio u drugom minutu nadoknade vremena preko Kastanja, ali se tom prilikom istakao Poup koji je odbranio zicer.

Njukaslu je bio dovoljan i bod za plasman u Ligu šampiona, ekipa Edija Haua zauzima treću poziciju u Premijer ligi sa 70 bodova, četiri više od petoplasiranog Liverpula pred poslednje kolo.

Sa druge strane, Lester je sada prvi klub "ispod crte" sa 31 bodom, dva manje od Evertona koji je u sigurnoj zoni.