Bodo - Izgubili prvu, pa dali osam golova! Žalgiris je hit Lige šampiona!

sreda 27.07.2022.
21:15

Ozbiljna ekipa Žalgirisa i Bodo Glimta, potencijalnih rivala Crvene zvezde.

EPA-EFE/Andreas Hillergren

Bodo Glimt je izgubio prvu utakmicu od Linfilda u gostima sa 1:0, a danas je torpedovao ekipu iz Severne Irske.

Već u sedmom minutu je Vetlesen doveo domaće u prednost, da bi Milar dobio crveni karton u 21. minutu zbog igranja rukom, bio je i penal koji je iskoristio Viktor Bonifejs.

Pelegrino i Saltnes su do kraja poluvremena postizali golove za domaće, već tada je bilo jasno ko ide u treće kolo.

Espejord i Pelegrino su u 52. i 54. postizali golove, a gostima nisu pomogle ni četiri izmene u periodu od 56. do 62. minuta, pa su do kraja primili još dva gola preko Sampsteda i Espejorda za konačnih 8:0.

Bodo je potencijalni rival Crvene zvezde u plej-ofu, ali o tom - potom.

Veliko iznenađenje je ispadanje Malmea koji će svoj dalji put tražiti u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Malme je danas poražen po drugi put od Žalgirisa, ovoga puta sa 0:2 za ukupnih 0:3.

Ojevusi je doveo goste u prednost, a Oliveira je povisio na 0:2 čime je postavio konačan rezultat ovog meča. Birmančević je igrao za Malme, na drugoj strani Ljubisavljević odigrao svih 90 minuta.

Žalgiris će u narednoj rundi igrati baš protiv Bodo Glimta.