"Boginja" nezaustavljiva, Lacio samo usputna stanica na Atalantinom putu ka Ligi šampiona!

nedelja 04.02.2024.
19:51

Blistao je De Ketelare.

EPA-EFE/MICHELE

Fudbaleri Atalante savladali su Lacio sa 3:1 u meču 23. kola italijanske Serije A.

Tako je "boginja" upisala treću uzastopnu pobedu u šampionatu i trenutno se nalazi na četvrtoj poziciji koja direktno vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Blistala je Atalanta večeras u Bergamu i povela u 16. minutu golom Marija Pašalića. Hrvat se odlično pozicionirao u šesnaestercu Lacija, dobio loptu glavom od štopera Skalvinija i doveo svoj tim u vođstvo.

Domaći su duplirali prednost dva minuta pre kraja prvog dela. Marušić je faulirao Skalvinija, a Šarl de Ketelare pogodio iz penala za 2:0.

Svoju sjajnu partiju večeras De Ketelare je krunisao svojim drugim golom u 76. minutu. Primio je loptu na desnom boku, prošao pored Pelegrinija i smestio loptu u bliži ugao.

Gosti su do kraja samo ublažili poraz golom Ćira Imobilea šest minuta pre kraja iz jedanaesterca.

Rimljani su posle ovog neuspeha deveti na tabeli sa 34 boda, Atalanta ima pet poena više.