Fortuna nije imala sreće , ni znanja! Bohum napravio čudo u Dizeldorfu i ostao u eliti i pored 0:3!

Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 27.05.2024.
23:19

Kakva utakmica!

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Bohuma napravili su čudo za ostanak u Bundesligi, pošto su večeras u Dizeldorfu anulirali 0:3 sa svog stadiona i nakon penala stigli do velike pobede!

Neverovatan rasplet u baražu za Bundesligu, Fortuna iz Dizeldorfa je pobedila Bohum u prvom meču kao gost rezultatom 3:0, ali je sve to uspela večeras da prospe pred svojim navijačima. Bohum je na kraju slavio posle 120 minuta borbe i čak sedam penal serija!

Bohum je uspeo da anulira zaostatak iz prvog meča, blistao je tandem Šteger-Hofman, koji je odveo meč u produžetke.

Već u 18. minutu Šteger je upisao prvu asistenciju, a Hofman posle prekida bio na pravom mestu za 0:1.

Isti akteri kreirali su akciju i u 66. minutu, ovaj put je Šteger centrirao iz daleko lakše i bliže pozicije, iskosa sa desne strane, pravo u peterac, gde je opet na pravom mestu Hofman za 0:2.

Samo četiri minuta kasnije, Bohum je stigao i do trećeg gola, defanzivac Fortune nespretno je igrao rukom, a sudija pokazao na belu tačku. Šteger je uspeo loptu i pogodio za 0:3!

Mogao je Bohum i do potpunog preokreta u finišu utakmice, ali je Fortuna uspela da izbori produžetke.

U preostalih 30 minuta ipak nije bilo toliko prilika, osim što je Fortuna u 118. imala dva zicera posle kornera i tako propustila da se domogne pobede i povratka u elitu.

Na kraju je ipak odlučivala penal serija:

1. Pasijensija pogađa po zemlji za Bohum, golman Lute čita Hofmana - 0:1
2. Bero gađa po sredini gola, Johanenson snažno u desni ugao - 1:2
3. Mašović loše šutira, Kastenmejer brani, Engelhart uz samu stativu - 2:2
4. Asano snažno i precizno u donji levi ugao, Oberdorf takođe, samo pod prečku - 3:3
5. Šteger rutinski po zemlji, Colis takođe u sam ugao - 4:4
6. Šloterbek pogađa same rašlje, Nijmec buši mrežu po sredini - 5:5
7. Vitek smireno dole po zemlji, Učino šalje loptu daleko preko gola, Bohum ostaje u Bundesligi!