Autor: Aleksandar Golubović
sreda 17.03.2021.
22:40

Šok-terapija urodila plodom.

Šok-terapija promenom trenera urodila je plodom u Birmingemu pošto je na debiju Lija Bojera ovaj klub slavio na svom terenu protiv Redinga 2:1 u meču 37. kola Čempionšipa.

Pre dolaska doskorašnjeg trenera Čarltona klub iz drugog po veličini britanskog grada nije slavio na prethodne tri utakmice.

Nagoveštaj pozitivnog rezultata dao je već u četvrtom minutu iskusni napadač Lukas Jutkijevič nakon sjajnog udarca glavom.

Reding je stigao do izjednačenja u 35. minutu kada je Jaku Meite lepo reagovao na drugoj stativi i glavom smestio loptu u mrežu.

Sa ovim rezeultatom se otišlo na odmor na pobedu domaćinu obezbedio je Harli Din u 71. minutu kada je glavom smestio odbijenu loptu u mrežu.

U finišu meča Reding je propustio dve prilike za izjednačenje pa je omogućio Birmingemu da sa tri boda konačno izbije na trijumfalni put.

Sa druge strane, tim našeg Veljka Paunovića je prekinio niz od tri utakmice bez poraza ostavši na samo dva boda viška od Bornmuta, koji vreba mesto koje vodi u plej-of.