nedelja 10.12.2023.
19:57

Bolonja u zoni Lige šampiona.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Bolonje pobedili su Salernitanu u gostima sa 2:1, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Duel u Salernu obeležio je mladi holandski napadač Džošua Zirkze, koji je postigao dva gola i doneo prvi gostujući trijumf Bolonji ove sezone.

Sve je ovde rešeno u uvodnih 20 minuta.

Zirkze je u devetom minutu pokupio "otpadak" posle odbrane golmana Kostila i rutinski poslao loptu u mrežu, za 0:1.

Prednost je udvostručio 11 minuta kasnije.

Strahovit presing su igrači Bolonje izvršili na poslednju liniju domaćih i naterali na grešku Lovata. On je veoma loše pokušao da vrati loptu svom golmanu, Zirkze je presekao taj pas, izašao sam pred Kostila, obišao ga i onda izvršio rutinsku egzekuciju, za 0:2.

Salernitana se vratila u meč u 76. minutu, kada je Simi sjajno tukao sa 16 metara, na pas Kandreve, i matirao Skorupskog, za 1:2.

Očekivao se veliki pritisak ekipe koju trenira Filipo Inzagi u finišu, ali Bolonja je uspela da "umrtvi" igru i da prilično lako sačuva gol prednosti sve do zaustavnog vremena. Pirola je u 95. minutu imao veliku šansu za 2:2, ali je iz idealne situacije glavom poslao loptu pored gola.

Bolonja je sada na visokoj četvrtoj poziciji sa 25 bodova, ali Roma ili Fiorentina bi večeras mogle da je svrgnu, pošto se međusobno sastaju.

Salernitana je sa samo osam bodova zakucana za poslednje 20. mesto.