Bolonja ispustila Đenovu, sraman penal skrojio remi

utorak 21.09.2021.
20:30

Zakuvalo se u finišu.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Bolonje, uprkos vođstvu u dva navrata, nisu uspeli da slave na svom terenu protiv Đenove odigravši 2:2 u meču 5. kola Serije A.

Prvo poluvreme nije proteklo ni blizu u uzbudljivom tonu kao što je to bio slučaj u nastavku igre, gde su viđena čak četiri gola.

Bolonja je povela u 49. minutu pogotkom mladog defanzivca Arona Hikija, ali je radost domaćih trajala svega šest minuta kada je Matija Destro poravnao rezultat.

Domaćin je preuzeo kontrolu igre i imao daleko izglednijih prilika za gol, a na pogodak su čekali sve do 85. minuta kada je Marko Arnautović sa penala doneo novo vođstvo.

Delovalo je da će Bolonja upisati tri boda, ali se sa tim nije usaglasio glavni sudija Frančesko Furno, koji je svirao najblaže rečeno diskutabilan penal.

Lopte se u 89. minutu latio iskusni Domeniko Krišito, koje je rutinski savladao Skorupskog.

Odlukom sudije nije bio zadovoljan Siniša Mihajlović koji je isključen iz igre zbog prigovora, do kraja meča Bolonja je propustila dve ozbiljne prilike da dođe do pobede.