Juventus će imati priliku da se izdvoji na trećem mestu.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Poslednje kolo se igra u italijanskoj Seriji A, a večeras su se na ''Luiđi Ferarisu'' sastale ekipe Đenove i Bolonje.

Iako je Bolonja imala priliku da prenoći na trećem mestu na tabeli, bodovi su ostali u Đenovi, jer je domaći tim slavio sa 2:0.

To znači da Bolonja završava sezonu sa 68 bodova, koliko ima i trećeplsirani Juventus, koji će sutra dočekati Moncu. Što se tiče Đenove, ona je posle večerapnje pobede obezbedila plasman na 11. poziciji sa 49 osvojenih bodova.

Đenova je povela već u 13. minutu meča, kada je Martin probio po levoj strani, a onda pravovremeno uočio Malinovskog koji sa ivice kaznenog prostora pogodio donji levi ugao gola golmana Ravalju - 1:0.

Taj rezultat je ostao na snazi do 59. minuta, kada su Đenovljani izveli brzu akciju kroz sredinu, na kraju je Gudmundson uposlio Vitinju koji je utrčao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane prebacio golmana gostiju za vođstvo od 2:0.

Bolonja je večeras imala znatno veći posed lopte, čak 74 posto, ali joj to nije bilo dovoljno, jer je uputila samo jedan šut u okvir gola.