Autor: Nemanja Veljković
ponedeljak 31.10.2022.
22:44

Nova tri boda za tim Tijaga Mote.

Fudbaleri Bolonje savladali su Moncu u gostima rezultatom 2:1 u poslednjem meču 12. kola italijanske Serije A.

Pre početka meča, fudbaleri Monce odlučili su da pruže podršku svom saigraču Pablu Mariju koji je nedavno ranjen u napadu u italijanskom tržnom centru.

Prvi pogodak na meču viđen je u 57. minutu kada je napadač Monce Andrea Petanja bio precizan sa bele tačke.

Radost domaće ekipe trajala je samo tri minuta, pošto je Luis Ferguson uspeo da pobegne svojim čuvarima i da zatrese mrežu Monce za 1:1. Potpuni preokret usledio je u 73. minutu, a strelac je posle kontranapada bio Rikardo Orsolini za konačnih 2:1.

Nakon ove pobede tim Tijaga Mote popeo se na 12. mesto sa 13 osvojenih bodova, dok je Monca na 15. mestu sa tri boda manje.