Bolonja za četiri minuta pokazala da je tim za Ligu šampiona, "boginja" se poklonila Motinom čudu kakvo nije viđeno 57 godina!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 03.03.2024.
19:52

Kakva sezona za Bolonju!

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Fudbaleri Bolonje vezali su šest uzastopnih pobeda u italijanskog Seriji A posle čak 57 godina.

Večeras je tim trener Tijaga Mote gostovao u Bergamu Atalanti i posle preokreta slavio sa 2:1.

Povela je Atalanta posle sjajne akcije u 28. minutu. Lopta je posle dobrih pasova i kretanja igrača "boginje" stigla do desnog beka Davidea Zapakoste, njegov udarac odbranio golman gostiju Skorupski, ali je u napadač domaćih Ademola Lukman posle odbitka zatresao mrežu rivala.

Sve se promenilo u periodu od 57. do 61. minuta. Nesmotreni vezista Atalante Kopmajners skrivio je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio napadač Bolonje Jošua Zirkze.

Samo četiri minuta kasnije Bolonje je postigla i drugi pogodak. Kapiten tima Škot Luis Ferguson fantastično je šutirao sa distance i oduševio pristalice gostiju, tako svom timu doneo velika tri boda sa jednog od najtežih gostovanja u zemlji.

Posle 27 odigranih utakmica Bolonja je četvrta sa 51 bodom i korača ka senzacionalnom plasmanu u Ligu šampiona, dok je Atalanta šesta sa pet bodova manje od večerašnjeg rivala.