nedelja 07.05.2023.
22:39

Hoće li Verona opstati u eliti?

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Fudbaleri Verone savladali su ekipu Lećea u gostima rezultatom 1:0 u okviru 34. kola italijanske Serije A.

Izabranici Marka Zafaronija zabeleželi su veoma vrednu pobedu u jeku žestoke borbe za opstanak, a ključan je bio detalj iz drugog poluvremena.

Konkretniji je bio domaćin i u prvom delu igre, pretio preko Đurića i reprezentativca Srbije Darka Lazovića, što kao da je najavilo ono što će se dogoditi u 71. minutu.

Rezervista Siril Ngonž je proveo samo šest minuta na terenu pre nego što je preuzeo stvar u svoje ruke i odličnim udarcem sa oko 20-ak metara zatresao mrežu golmana Lećea.

Verona je izdržala do kraja meča i zasluženo stigla do trijumfa koji ju je izvukao iz zone ispadanja sa 30 osvojenih bodova, dok je Leće 16. sa bodom više.