Bomba Romeua zapečatila sudbinu Noriča u Sautemptonu

Autor: Nemanja Janošev
petak 25.02.2022.
22:54

Odlična forma Sautemptona. Otkako ih je preuzeo srpski biznismen Dragan Šolak imaju samo jedan poraz!

Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Sautemtpona savladali su Norič na svom "Sent Merisu" sa 2:0 (1:0) u duelu 27. kola Premijer lige.

Imao je Sautempton dobre prilike, mogao i ranije da reši pitanje pobednika, ali za njih je najbitnije da nisu poklekli i da je ostvaren još jedan uspeh.

Pokušavali su konstantno, imali posed i kontrolisali susret, Gan je bio odličan na golu Noriča i uspevao da spreči pojedine pokušaje domaćina. Kapitulirao je u 36. minutu kada je pogodio Če Adams. Bio je to pogodak koji je Adams ranije morao da pošalje u mreži, ali se desio niz odbitaka i uz malo sreće Škotlanđanin je ipak obradovao svoje navijače.

Po drugi put to se dogodilo u 88. minutu. Tada je fantastičan polu-volej uhvatio Oriol Romeu i "pocepao" mrežu. Tako je stavio tačku na ovaj meč, iako je Norič u jednom periodu susreta pritiskao i mogao da poravna.