Bombarder Umar Sadik, novi evrogol bivšeg asa Partizana nedovoljan za pobedu Baska!

subota 02.12.2023.
23:31

Posle majstorije protiv Sevilje, novi sjajan pogodak Nigerijca.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Osasune remizirali su u Pamploni sa ekipom Real Sosijedada rezultatom 1:1 u okviru 15. kola španske Primere.

Meč je obeležio novi fantastični pogodak bivšeg fudbalera Partizana Umara Sadika koji je "poništio" gol Moija Gomeza postignut već u drugom minutu.

Igrao se 41. minut kada visoki Nigerijac primio loptu od Zubeldije, povukao ka golu rivala i sa oko 20 metara sjajnim udarcem savladao nemoćnog Ereru.

Baski su napadali tokom čitavog drugog poluvremena, no promene rezultata nije bilo, pa je ekipa iz Pamplone na kraju osvojila slađi bod na domaćem terenu.

Sosijeda je ovim remijem upisao svoj 26. bod i nalazi se na šestoj poziciji u Primeri, dok je Osasuna 14. sa 15 bodova.