Bonući odmenio Vlahovića i spasio Juventus bruke protiv "fenjeraša", Liga šampiona u džepu!

nedelja 01.05.2022.
14:24

Ovom pobedom, "bjankoneri" osigurali plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa savladali su Veneciju rezultatom 2:1 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Teže nego što se očekivalo, "bjankoneri" su uspeli da osvoje nova tri boda protiv "fenjeraša", ali sve je moglo da se završi i drugačije.

Juve je poveo već u sedmom minutu kada je Leandro Bonući posle kornera sproveo loptu u mrežu Maenpee.

Nakon toga, domaćin je stao i praktično čekao da se meč završi, međutim Venecija je posle nekoliko opasnih napada u prvom i drugom poluvremenu uspela da izjednači preko Matije Aramua u 71. minutu fantastičnim udarcem sa oko 25 metara.

Ipak, radost gostiju trajala je svega pet minuta, ponovo je na scenu stupio Bonući koji je loptu praktično ugurao u gol pet minuta kasnije.

Reprezentativac Srbije Dušan Vlahović nije se naročito istakao, a teren je napustio u 79. minutu kada ga je zamenio Kjelini koji je pomogao timu da "zaključa" odbranu do kraja meča.

Ovom pobedom, Juventus je i matematički osigurao plasman u Ligu šampiona, trenutno se nalazi na četvrtom mestu Serije A sa 69 bodova, dok je Venecija i dalje poslednja sa 22.