EP U19 - Izraelci nadomak senzacije, Engleska je vladar Evrope, Srbija tek sada videla...

Preokret Engleza za 11. titulu.

UEFA
UEFA

Omladinska fudbalska reprezentacija Engleske novi je šampion Evrope za igrače do 19 godina!

Oni su u finalu na stadionu u Slovačkoj posle 120 minuta igre savladali Izreal sa 3:1.

Koliko je teška bila grupa naših Orlića na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu pokazala je činjenica da su iz nje dve reprezentacije igrale u finalu.

Izrael je prvi došao do vođstva krajem prvog poluvremena. Strelac je bio Gloh u 40. minutu.

Englezi u nastavku prave pritisak i već u 52. drugom minuta preko Dojla dolaze do izjednačenja. Rezultat se do 90. minuta nije menjao, te se otišlo u produžetke.

U produžecima Englezi u 108. minutu prvi dolaze do gola i prave potpuni preokret. Strelac je bio Čukvuemeka.

Konačan rezultat postavio je Remzi u 116. minutu za konačnih 3:1.

Prethodni duel ovih reprezentacija u grupnoj fazi takođe je dobila reprezentacija sa Ostrva rezultatom 1:0.

Englezima je ovo ukupno 11. titula evropskog šampiona za igrače do 19 godina, dok je Izrealu drugo mesto do sada najbolji uspeh.