20:25

Andalužani se popeli na poziciju 17.

EPA-EFE/Julio Munoz

Sampaolijevi momci su bili dosta bolji od svog takmaca tokom prvih 45 minuta.

Đordan je imao sjajnu priliku već u 14. minta, Sorija je odlično reagovao te je lopta završila na stativi. Golman Hetafea je bio itekako zauzet tokom prvog dela. Redom je branio šuteve Akunje, Rakitića, Lamele, okušao se i Gudelj, ali smo gol videli "tek" u 36. minutu.

Prekid koji izvodi Rakitić, sjajan centaršut Hrvata - Akunja se odlično snalazi i glavom donosi prednost Sevilji 1:0.

Moglo je sve za pet minuta da padne u vodu. Hetafe postiže gol u 41. minutu, ali gol Unala ne važi zbog ofsajda. Posle pauze, Sevilja se povlači a inicijativu preuzima tim iz predgrađa Madrida. Unal opet preti, par minuta kasnije Majoral, ali bez promene rezultata.

Majoral je imao i odličnu šansu u 62. minutu, a onda pravi zicer promašuje Algobia kojem je ostalo samo da šutne loptu u gol, ali je Sevilja i ovo nekako preživela. Potegao je Sampaoli sa izmenama, Rafa Mir je ušao. Upravo je Španac i postigao gol za 2:0 samo šest minuta kasnije, Sevilja je bila na korak od pobede.

Stvari dobrano komplikuje Majoral, bivši napadač Real Madrida smanjuje na 2:1 u 87. minutu.

Andalužani ipak dolaze do tri boda i prve pobede u španskoj LaLigi još od 15. oktobra.