ponedeljak 30.09.2024.
22:58

Sigurna pobeda "trešnjica".

EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Fudbaleri Bornmuta pobedili su ekipu Sautemptona rezultatom 3:1 u poslednjem meču šestog kola Premijer lige.

Tim Andonija Iraole je sve dileme oko pobednika rešio u prvom poluvremenu kada je i postigao sva tri gola.

Već u 17. minutu nakon prekršaja, Tavernije je ekspresno izveo prekid, Evanilson odlično utrčao i udarcem u dalji ugao pogodio za 1:0.

U 32. minutu Semenjo je poslao povratnu za Kuka, koji je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Kuataru za 2:0.

U 39. minutu Semenjo je izveo odličnu solo akciju koju je završio snažnim i preciznim udarcem uz samu stativu za 3:0.

Sautemton je u 51. minutu uspeo da smanji prednost pošto je Hervud-Belis bio najspretniji u petercu, ali to je bilo sve od gostujuće ekipe.

Bornmut je sada skočio na 11. poziciju sa osam bodova, dok je Sautempton ostao na deobi 19. i 20. pozicije sa Vulverhemptonom sa jednim osvojenim bodom.

U narednom kolu Bornmut gostuje Lesteru, dok Sautempton ima još teži zadatak na gostovanju Arsenalu.