Bornmut nemoćan protiv šampiona, Kun u svom elementu!

nedelja 25.08.2019.
16:58

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju u trećem kolu Premijer lige.

EPA-EFE/GERRY PENNY

Ekipa Pepa Gvardiole gostovala je na "Vitalitiju" ekipi Bornmuta, nose ceo plen kući, kako su slavili sa 1:3 (1:2).

Poveli su u 15. minut, Aguero je bio strelac, De Brujne je upisao novu asistenciju.

Nakon toga, peh za domaćin, povreda Čarlija Denijelsa, na teren je ušao pozajmljeni fudbaler Liverpula Heri Vilson.

Duplirali su prednost "Građani" samo šest minuta kasnije, peti gol u sezoni postigao je Sterling, nakon prelepe asistencije Davida Silve.

Ipak, nisu se predavala "Trešnjice", slobodnjak iz velike udaljenosti, odgovornost je preuzeo mladi Vilson, rezervista je snažno raspalio po lopti i prosto pocepao mrežu iza Edersona, domaćin je smanjio zaostatak u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku najpre velika šansa za Vilsona da poravna rezultat, izbio je sam pred Edersona, ali je Brazilac uspeo da interveniše.

Odmah šansa na drugoj strani, šutirao je snažno De Brujne iz dobre pozicije, ali tik pored gola koju čuva mladi Remsdejl.

U 61. minutu sumnjiva situacija pred golom Bornmuta, pao je David Silva, odluka iz VAR sobe je bila da nema penala.

Nije to usporilo "Građane", koji u 64. minutu stižu do novog pogotka, druga asistencija Silve i drugi gol Kuna Aguera.

Kontrolisali su situaciju na terenu u nastavku fudbaleri Sitija, Solanke je imao retku priliku da ugrozi gol gostiju, ali je traljavo šutirao iz dobre pozicije, pa Ederson nije imao problema.

Videli smo u nadoknadi i debi Žoaa Kansela za "Građane", na kraju rutinska pobeda Mančester sitija, aktuelni šampion je došao do sedmog boda, Bornmut je ostao na četiri.