ponedeljak 27.04.2015.
23:33

Fudbaleri Bornmuta su se priključili ekipi Votforrda i diorektno su se plasirali u Premije ligu.

Beta/AP Photo/PA, John Walton

Domaća ekipa Bornmuta je pobedom nad Boltonom od 3-0, kolo pre kraja obezbedila direktan plasman u Premijer ligu.

Ruku na srce, oni još nisu teoretski obezbedili ulazak u elitni rang engleskog fudbala.

Naime, ukoliko izgube u poslednjem kolu a Midlzbro savlada svog protivnika sa otprilike 20 golova razlike, "Trešnjice" neće igrati Premijer ligu! Ovakav rasplet je nemoguć!

Ekipa Bornmuta je pokazala da ima najbolji napad, jer je pred poslednje kolo postigla 95 golova!

Bolton se na "Din Kortu" držao sve do 39. minutu, kada je Mark Pju fenomenalnom majstorijom na ivici peterca izbacio iz težišta Lijema Finija i poslao neodbranjiv udarac u suprotan ugao gola Adama BogdaU 44. minutu je već bilo 2-0 za domaće golom Ričija, tada je postalo svima jasno da će Bornmut u Premijer ligi!

Ni u nastavku meča domaći nisu spustili gas, u 71. minutu su imali priliku iz penala da povećaju vođstvo ali je Kermogrant promašio udarac sa bele tačke.

Ipak u 78. minutu domaći dolaze do još jednog gola, strelac je bio Vilson.

Bornumt je postao 47. različiti klub koji je ušao u Premijer ligu!

Ranije u ovom kolu Slaviša Jokanović je sa svojim Votfordom izborio plasman u duštvo najboljih!