Bornmutov najbolji start u Premijer ligi posle sedam kola, Milivojevićev Palas poražen

ponedeljak 01.10.2018.
22:51

Poraz Kristal Palasa u poslednjem meču ovog kola Premijer lige.

Beta/Nigel French/PA via AP

U meču dve ekipe koje su na sredini tabele, Bornmut je dočekao Kristal Palas i na kraju slavio rezultatom 2:1 (1:0).

Bornmut je stigao do prednosti već u 5. minutu utakmice, akcija je tekla po levoj strani, došla je lopta do Kaluma Vilsona koji je uposlio Bruksa, a ovaj je snažnim udarcem ubio pauka za 1:0 za domaćina.

Ipak, Kristal Palas se konsolidovao nakon primljenog gola, a u drugom poluvremenu su postali i konkretniji tim.

Sjajnim golom Patrika Van Anholta stižu do izjednačenja, nakon dodavanja Zahe Anholt stiže do lopte, odlično se izborio za udarac i savladao golmana Begovića za 1:1.

Sve do samog finiša utakmice nismo videli dobre prilike, a onda velika za Bornmut.

Kalum Vilson je imao sjajnu priliku da postigne gol, bio je u petercu, ali nije dobro šutirao i Henesi mu je odbranio ovaj udarac. Par minuta kasnije nova odbrana Henesija, Gosling je šutirao nakon centaršuta Vilsona, ali gola nije bilo.

Gol kao da je visio u vazduhu, a onda je i Mamadu Sako napravio penal u 86. minutu. Lerma je pao, Din je pokazao na belu tačku, a Bornmut je preko Stanislasa imao veliku priliku koju je iskoristio za veliku pobedu Bornmuta.

Nervoza do kraja, umalo i tuča kada su Lerma i Kujate zakuvali situaciju, a Bornmut je bio sve bliži pobedi koju je na kraju i slavio.

Ovo je najbolji start u istoriji Bornmuta posle sedam kola, sada su na 13 bodova.

Luka Milivojević je danas odigrao svih 90 minuta.