nedelja 31.10.2021.
19:23

Gosti prekinuli seriju pobeda.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Borusija iz Menhengladbaha stigla je do četvrte pobede u sezoni pošto je u poslednjem meču 10. kola nadigrala Bohum na svom terenu 2:1.

Meč je bio rešen već u prvom poluvremenu, a najveće zasluge idu Alasaneu Plei, koji je osim gola upisao i asistenciju.

Plea je već u 12. minutu doneo domaćinu prednost, a pet minuta pre odlaska na poluvreme uposlio je Hofmana koji je udvostučio prednost domaćih.

Borusija je osim trijumfom preskočila Hertu i Keln i stigla do 10. mesta sa istim brojem bodova kao Hofenhajm, dok je Bohum prekinuo seriju od dve pobede i ostao na samo bod od zone ispadanja.

Bohum je u 86. minutu uneo dramu u meč kada je Dani Bul prepolovio prednost domaćina.

Za goste su igrali nekadašnji napadač Partizana Takuma Asano i bivši fudbaler Čukaričkog Erhan Mašović, koji je u drugom poluvremenu zaradio žuti karton.