Borusija osvojila Istanbul, Šerif rutinski protiv Šahtjora

sreda 15.09.2021.
20:43

Belingam srušio rekord Mbapea.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Bešiktašu u Istanbulu 2:1 u prvom kolu grupe C Lige šampiona.

Borusija je povela u 20. minutu kada je Džud Belingam postigao lep gol nakon asistencije Tomasa Mesijea sa desne strane. Gosti iz Dormunda su tako priredili hladan tuš domaćinu, koji je bio agresivniji i bolji rival u dotadašnjem delu igre.

Mladi engleski fudbaler je ovim golom srušio rekord Kilijana Mbapea kao najmlađi igrač koji je u dve uzastopne sezone postizao golove u Ligi šampiona.

U međuvremenu šanse su imali Erling Haland i Marka Rojsa, ali se sjajno snašao golman domaćeg tima.

Rojs je u nadoknadi vremena pokušao iz slobodnog udarca, ali je njego šut lako ukrotio protivnički golman.

Za razliku od Rojsa, Haland je u trećem minutu nadoknade bio daleko precizniji i doneo vođstvo Borusiji od 2:0.

Asistenciju je zabeležio mladi Belingam, a norveškom napadaču nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

Bešiktaš je pripretio u 55. minutu kada se "zakuvalo" posle slobodnog udarca Miralema Pjanića, ali se Borusija izvukla iz ove neugodne situacije.

Igra se potpuno rasplamsala u drugom poluvremenu, bilo je prilika na obe strane. Najpre Belingam na jednom, a zatim i Batšuaij na drugoj strani.

Intezitet nije opadao do samog kraja, Borusija je pogodila prečku u finišu meča, a kazna je stigla u četvrtom minutu nadoknade kada je Francisko Monteiro pogodio glavom za 2:1.

Od tog trenutka ostalo je još tri minuta do kraja meča, a Bešiktaš je osetio da može do boda, međutim nedostajalo im je snage da to sprovede u delo.

Borusija je osvojila prva tri boda, a do kraja prvog kola u grupi ostalo je da svoj meč odigaju Sporting i Ajaks.

Prve bodove u Ligi šampiona ostvarili su fudbaleri Šerifa koji su slavili na domaćem terenu protiv Šahtjora sa 2:0. Golove za moldavski tim postigli su Adama Traore u 16. minutu, a pobedu je potvrdio Momo Jansane u 62. minutu.

Šerif bi mogao prvo kolo da završi kao lider grupe D u slučaju da Inter i Real Madrid, koji se sastaju u Milanu od 21 sat, podele bodove.