petak 11.08.2023.
23:22

Braga nije uspela da slavi na svom terenu...

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Par dana nakon što je savladala TSC sa 3:0 u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Brage nije uspela da slavi na startu portugalskog šampionata protiv Famalikaa.

U Bragi danas 1:2 u prvom meču ovosezonskog izdanja šampionata Portugala, Famalikao je odneo sva tri boda.

Domaći su imali posed lopte, napadali su, ali je uglavnom to izgledalo bezidejno. Ipak, posle prekida su došli u prednost, Rikardo Orta je izveo slobodan udarac na fenomenalan način, topovski udarac je završio u donjem levom uglu za 1:0.

Gosti su do izjednačenja došli u nastavku utakmice, Afonso Rodrigez je bio strelac, dobio je loptu na oko 20 i kusur metara od gola, opalio i - pogodio za 1:1.

Pobedu gostima donosi Oskar Aranda u 5. minutu nadoknade vremena.

Gledali smo i jednog srpskog fudbalera danas na terenu, Mirko Topić je ušao u igru u 64. minutu i bio sasvim solidan u dresu Famalikaa.