nedelja 26.12.2021.
22:53

Rutinska pobeda.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Brajtona slavili su u poslednjem meču "Boksing deja" protiv Brentforda 2:0 i tako zabeležili prvi trijumf u Premijer ligi nakon više od tri meseca.

Pre utakmice 19. kola najjačeg engleskog šampionata Brajton je trijumfovao još davnog 19. septembra i jasno ime je koliko im je gorelo pod nogama da večeras slave.

Domaće je u vođstvo doveo Leandro Trosard u 34. minutu veoma inteligentnim lobovanjem protivničkog golmana posle sjajne duge lopte Mvepua.

Prednost domaćih duplirao je u 42. minutu Maupaj izvanrednim udarcem kojem su prethodili odličan solo prodor i asistencija Modera.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa se Brajton petom pobedom u sezoni učvrstio na sredini tabele, dok je Brenford nastavo da igra po sistemu toplo-hladno, ali i dalje sa dovoljnom distancom u odnosu na mesto koje vodi u niži rang.