subota 16.04.2022.
20:23

Valensija veoma slaba danas na svom stadionu.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Ekipa Osasune je uspela da stigne do tri boda u duelu protiv Valensije na "Mestalji", bilo je 1:2.

Domaći tim je bio nešto ofanzivniji, imali su i posed, i više šuteva ka golu, ali nedovoljno i za bod.

Gosti su stigli do gola u 50. minutu utakmice, tada je penal sviran za Osasunu, a siguran izvođač bio je Avila.

Izjednačila je Valensija preko Guljamona, ali je poništen zbog igranja rukom. U 74. minutu gol u mreži Valensije, Ante Budimir je postigao sjajan gol za 0:2, ispostavilo se da je bio ključan u ovoj pobedi Osasune.

Sve što su domaći uspeli da urade jeste gol iz penala Karlosa Solera koji je pogodio u 83. minutu.

Igrali su i Brašanac za Osasunu (igrao od 74. minuta), kao i Račić za Valensiju (svih 90).