Brazilska tragedija, Nemci ''sa druge planete''!

utorak 08.07.2014.
23:50

Ovakav fudbalski debakl Brazila, i to na Mondijalu, pa još na njihovom terenu, pred njihovim navijačima, svet nije zapamtio! Nemačka mašinerija ih je prosto samlela večeras, bez milosti, za plasman u finale Svetskog prvenstva.

Da li ima ikoga ko je mogao da zamisli da će večerašnje polufinale Svetskog prvenstva, između Brazila i Nemačke biti rešeno za samo dvadesetak minuta, kao i da će Brazilci biti tako poniženi do kraja ovog meča?

Verujemo da ovakav epilog i konačnih 7-1 (!), ni najveći optimisti među nemačkim ljubiteljima fudbala nisu mogli da očekuju.

Tačno je, Brazilu je veoma nedostajao njihov najbolji fudbaler Nejmar, ali to ni na koji način ne može da umanji veliki, istorijski trijumf Nemačke, istorijski i zbog toga što je Miroslav Klose postao najbolji strelac Svetskih prvenstava svih vremena, sa ukupno 16 postignutih golova, jednim više od Brazilca Ronalda.

Počelo je otvoreno, ambiciozno sa obe strane, ali kako su minuti proticali, postajalo je sve vidljivije da su Nemci blizu vođstva, da gol domaćih ''visi u vazduhu''.

A furioznu, nemilosrdnu seriju ''Pancera'' započeo je Tomas Miler, na asistenciju Tonija Krosa u 11. minutu.

Odmah je bilo primetno da su Brazilci uzdrmani, nervozni, pod pritiskom velikih očekivanja sa tribina, ali još većim pritiskom ofanzivne linije tima Joakima Leva.

A onda - 23. minut, istorijski za Miroslava Klosea, koji je duplirao prednost ''Pancera'' i ujedno oborio pomenuti rekord Ronalda.

Brazil Soccer WCup Brazil Germany

A njegov gol je bio samo uvod u pravi košmar koji je Brazilce zadesio u narednih pet minuta.

Videli smo gol za golom u mreži Cezara, prvo Kros dva puta, pa Kedira u 28. minutu za 0-5 na semaforu!

To je bio konačan rezultat prvog poluvremena, u nastavku je Šurle sa svoja dva pogotka dodatno ponizio domaćina, da bi počasni gol za Brazil postigao Oskar u nadoknadi vremena za konačnih 1-7!

Ovaj večerašnji poraz Brazila je njihov najubedjiviji u istoriji na Mondijalima, uz davni debakl, iz 1920. godine protiv Urugvaja od 6-0.

U sredu je na programu drugo polufinale, a rival Nemcima u borbi za titulu prvaka sveta biće bolji iz duela Argentina - Holandija.