nedelja 17.09.2023.
17:21

Dve pobede gostiju, jedan remi.

@FCNantes/Twitter

U mečevima petog kola francuske Lige 1 od 15 časova Brest je pobedio Rems na gostovanju 2:1, Nant je minimalcem savladao Klermon, dok su Monpelje i Strazbur remizirali 2:2.

Brest je preokretom u drugom poluvremenu došao do nova tri boda. Prvo je strelac za Rems bio Amir Ričardson u 19. minutu.

Izjednačenje je doneo Mehdi Kamara u 50. minutu. Šest minuta kasnije Pjer Le Melu postavlja 2:1 za Brest.

Ekipa Bresta je drugoplasirana na tabeli sa 10 bodova, jedan manje od lidera Monaka. Rems je deveti sa sedam bodova.

U narednom kolu Brest dočekuje Olimpik Lion, Rems gostuje Lilu.

Golom Mozesa Simona u 48. minutu, Nant je došao do prvog trijumfa u sezoni, pao je Klermon.

Klermon je imao priliku da izvuče bod, ali je Muhamed Čam-Saračević prošao penal u šestom minutu sudijske nadoknade.

Nant se ovim trijumfom odmakao od zone ispadanja sa pet bodova, Klermon je izjednačen sa Lensom i Lionom sa jednim-jedinim bodom.

Naredni rival Klermona je Avr, Nant igra kod kuće sa Lorijenom.

U duelu Strazbura i Monpeljea viđena su dva različita poluvremena. Prvo je Monpelje imao inicijativu i stigao do 2:0, preko Vahbija Hazrija u 35. i Arnauda Nordina u 40. minutu.

Smanjenje zaostatka Strazburu doneo je Benžamin Lekomt autogolom u 63. minutu, a izjednačenje Lebo Motiba u 69. minutu.

Strazbur je u sredini tabele uz Rems i Ren sa po sedam bodova. Monpelje posle pet kola ima isto toliko bodova.

U sledečem kolu, Strazbur gostuje Mecu, a Monpelje dočekuje Ren.