subota 13.04.2024.
17:16

Dva gola danas.

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Sparte iz Praga savladali su kao gosti Bohemijans sa 3:1 u meču 28. kola šampiona Češke.

Sparta je ovom pobedom došla na prvo mesto prvenstvene tabele sa 70 bodova, dva više u odnosu na najvećeg rivala Slaviju, koja ima i utakmicu manje.

Apsolutni junak trijumfa Sparte je srpski internacionalac Veljko Birmančević koji je postigao dva gola za goste.

Poveo je Bohemijans u 41. minutu preko Lukaša Hulka, da bi izjednačenje gostima doneo defanzivac Martin Vitlik u sudijskoj nadoknadi prvog dela.

Posle samo tri minuta igre u nastavku Sparta je preokrenula i to preko Birmančevića. Odlično su gosti odigrali kontranapad, Jan Kuhta uposlio srpskog ofanzivca, a ovaj majstorski poslao loptu u mrežu.

Slavlje Sparte Birmančević je potvrdio 15 minuta pre kraja kada se najbolje snašao posle karambola u šesnaestercu Bohemijansa i postigao svoj drugi gol na meču.