Brojke Mondijala!

Autor: Boris Jovanović
ponedeljak 14.07.2014.
22:31

Od nula igrača PL preko tri Mesijeva šuta do trideset sekundi koliko je bilo potrebno Dempsiju da pogodi gol Gane. Ovo su zanimljive brojke Mondijala...

Beta/AP Photo/Hassan Ammar

0 - Toliko je igrača PL bilo u konkurenciji za tim šampionata i individualne nagrade, najboljeg igrača, strelca i mladog fudbalera.

1 - Najmanje osvojenih poena Engleza u grupnoj fazi u istoriji Mondijala.

3 - Toliko je puta Mesi šutnuo u okvir gola u nokaut fazi. Tri od ta četiri meča igrana su po 120 minuta.

5  - Na toliko je utakmica  u nizu Hames Rodrigez dao gol i izjednačio rekord legendarnog Peruanca Teofila Kubiljasa.

6 - Toliko je nemačkih igrača bilo deo tima koji je bio prvak Evrope za mlade reprezentacije 2009. U pitanju su Hovedes, Kedira, Ozil, Humels, Nojer, Boateng.

7 - Toliko minuta je, poslednjih sedam u produžetku Argentina gubila na ovom šampionatu, ni u jednom drugom meču nije jurila rezultat.

8 - Toliko je utakmica otišlo u produžetak, izjednačen rekord iz Italije 1990.

10 - To je broj crvenih kartona

12 - Toliko je golova palo iz penala.

12 - Toliko već selektora nije na svojim mestima, neki su sami otišli, nekima su se zahvalili.

15 - Toliko je odbrana imao Tim Hauard protiv Belgije, najviše u istoriji Mondijala na jednom meču.

16 - Toliko timova je odigralo samo jedan meč na šampionatu, a Engleska je već bila eliminisana.

16 - Toliko golova postigao je novi najbolji strelac u istoriji SP, Miro Klose.

21 - Kejlor Navas je odbranio 21 od 23 šuta ka golu Kostarike, primio je samo dva, najmanje golova na Mondijalu.

23 - Toliko je igrača nastupilo za Holandiju, Van Gal je svakome pružio šansu.

26 - Engleska je zauzela tu poziciju najgori njen plasman u istoriji, od kada se igra u ovom formatu.

29 - Posle 29 minuta Nemačka je vodila sa 5:0 protiv Brazila to su najbržih pet golova u istoriji Mondijala.

30 - Toliko je sekundi Klintu Dempsiju bilo potrebno da postigne gol protiv Gane, peti najbrži gol u istoriji šampionata.

32 - Toliko je rezervista postiglo golove na prvenstvu, apsolutni rekord.

43 - Toliko je star Farid Mondragon, rezervni golman Kolumbije, on je i najstariji akter Mondijala u istoriji.

50 - Toliko je igrača postiglo het trik na Mondijalima, taj pedeseti delo je Šaćirija.

52 - Milje, toliko je pretrčao Tomas Miler, najviše od svih igrača na prvenstvu.

52 - Toliko je Belgija ukupno vodila minuta na prvenstvu, a stigli su do četvrtfinala.

66 - Matuidi i Žiru su u rasponu od 66 sekundi postigli golove za Francuze protiv Švajcarske. To je najmanji raspon između dva gola na prvenstvu.

100 - To je kvota na Hamesa Rodrigeza da će biti najbolji strelac Mondijaka. Za sada nema izveštaja da se neko opario.

118 - U 118. minutu je Di Marija dao gol za prolaz Argentine, nikada tako kasno u produžetku "Gaučosi" nisu dali gol.

126 - Toliko je minuta odigrao Košta na šampionatu za Španiju, nijednom nije pogodio okvir gola.

171  - Toliko je golova postignuto, izjednačen rekord iz Francuske 1998.

224 - Toliko je golova dala Nemačka na Mondijalima, tri više od Brazila na večnoj listi.

562 - Toliko je pasova kompletirao Filip Lam. Nemački kapiten je imao najviše tačnih dodavanja na Mondijalu.

izvor: Daily mail, Guardian