Brozović "lepoticom" matirao Vanju, Inter u dobrom raspoloženju pred finale Lige šampiona!

Autor: Ivan Cvetković
subota 03.06.2023.
20:33

"Neroazuri" slavili u Torinu, od ekipe se oprostio Samir Handanović.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Intera savladali su Torino u gostima rezultatom 1:0 u poslednjem kolu italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija na trijumfalan su način okončali sezonu u italijanskom šampionatu koje će okončati na drugoj ili trećoj poziciji.

Ključni detalj na meču dogodio se u 37. minutu kada je reprezentativac Hrvatske Marcelo Brozović sjajnim udarcem levom nogom sa nešto više od 20 metara matirao nemoćnog reprezentativca Srbije Vanju Milinkovića Savića.

Četa Ivana Jurića zaigrala je dosta bolje u drugom poluvremenu, istakao se i reprezentativac Srbije Ivan Ilić koji je u nekoliko navrata uspevao da proigra saigrače koji su uspevali da zatresu mrežu "neroazura".

Utakmica u Torinu označio je i oproštaj dugogodišnjeg fudbalera Intera Samira Handanovića od milanskog kluba, njega je u 65. minutu zamenio iskusni Kordaz koji je u 40. godini debitovao za Inter.

Imao je Italijan nekoliko zapaženih intervencija, odbranio je udarac Vlašića i na kraju sačuvao mrežu i pobedu Interu kojeg 10. juna čeka finale Lige šampiona protiv Mančester sitija.