subota 27.08.2022.
15:22

Nova tri boda za Junajted!

EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Sautemptona rezultatom 1:0 u četvrtom kolu Premijer lige.

Strelac za pobedu Junajteda bio je Bruno Fernandeš u 55. minutu.

Erik ten Hag je izveo identičnu postavu koja je u ponedeljak pobedila Liverpul rezultatom 2:1, što znači da su na klupi ostali Hari Megvajer i Kristijano Ronaldo, kao i novajlija Kazemiro, koji je kasnije ušao i upisao debi.

Junajted je imao inicijativu od samog početka, ali nije stvorio mnogo pravih prilika. U prvom poluvremenu, Junajted je najbliži golu bio je 20. minutu kada su u istom napadu iz neposredne blizine izblokirani i Bruno Fernandeš i Kristijan Eriksen.

Sautempton je najbolju šansu propustio u 32. minutu kada je Bela-Kocap šutirao za malo preko gola.

Junajted je zaigrao mnogo bolje u nastavku, a već u 49. minutu MekTominej je imao prvu šansu, sa 15 metara šutirao je u golmana Bazunu.

U 55. minutu Junajted je uspeo da dođe do vođstva nakon prelepe akcije na desnom boku, Dalo je pronašao Bruna na ivici šesnaesterca, a ovaj preciznim udarcem iz prve pogodio prvi ugao za 0:1.

Junajted je nakon toga čuvao loptu u jednom trenutku posed lopte je bio 81:19 u korist gostujućeg tima, ali se Sautempton nije predavao.

Domaći su imali odličnu šansu preko Adamsa čiji je udarac glavom odlično zaustavio De Hea.

Ten Hag je u 68. minutu uveo Ronalda umesto Sanča, potom u 80. Kazemira umesto Elange, kako bi pritvorio prilaze golu.

Soton je u nadoknadi imao dva pokušaja preko Mare, koji je posebno bio blizu u drugoj šansi kada je šutirao za malo pored stative.

Junajted je do kraja  sačuvao prednost i tako vezao drugu pobedu posle dva poraza na startu sezone, dok je Sautempton ostao na četiri osvojena boda.