"Atomsko" prvo poluvreme na San Mamesu, Bilbao "okrenuo" Betis!

nedelja 27.08.2023.
23:30

Odličan meč.

EPA-EFE/Luis Tejido

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Betis na svom terenu sa 4:2, u trećem kolu španske La Lige.

Baskijci su svojim navijačima priredili pravi spektakl i režirali sjajan preokret.

Betis je idealno otvorio meč na San Mamesu i vodio je 0:2 već posle deset minuta igre.

Vilijan Hose je načeo Bilbao u drugom minutu, da bi prednost, posle lepe timske akcije, duplirao Isko u desetom.

Deovalo je tada da će Betis rutinski odneti bodove iz Baksije, ali tako nisu mislili domaći, koji su krenuli sa napadima i dobrom igrom, pa su već do poluvremena napravili veliki preokret.

Braća Vilijams su iznudili penal u 30. minutu, koji je u gol pretvorio Vesga, a Bilbao je novi penal dobio u 45. minutu. Odgovornost je ponovo preuzeo Vesga i bio siguran, za 2:2.

Prvo poluvreme je produženo za čitavih osam minuta, a u sedmom minutu nadoknade je Guruzeta iskoristio asistenciju Injakija Vilijamsa i matirao golmana Silvu, za 3:2 i pravi trans na tribinama.

Očekivano, u drugom delu je tempo značajno opao. Bilbao je "stao na loptu", totalno je zatvorio meč, malo mu je pomogla i jaka kiša, Betis je bio "uspavan", a konačan udarac je zadat u 84. minutu.

Bila je to sjajna tranzicija Bilbaa, sevnula je kontra, koju je u gol pretvorio Unai Gomez. To je ovom mladom igraču bio prvenac u seniorskoj konkurenciji.

Atletik sada ima šest bodova, a Betis je ostao na četiri.