subota 24.02.2024.
17:03

Davide Nikola pravi čuda sa timom iz Toskane kojeg su mnogi otpisali.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Empolija savladali su kao gosti ekipu Sasuola rezultatom 3:2 u okviru 26. kola italijanske Serije A.

Empoli se serijom veoma dobrih rezultata u novoj godini totalno promenio, te se zasluženo nalazi sve dalje od opasne zone nadomak koje je danas gurnuo "Neroverde" koji se nalaze u rezultatskoj krizi.

Gosti iz Toskane poveli su u 11. minutu kada je Sebastijano Luperto iskoristio centaršut Marina i zatresao mrežu Konsiljija.

Sasuolo je uzvratio početkom drugog poluvremena, igrao se 54. minut kada je Andrea Pinamonti sa penala poravnao rezultat, ali je deset minuta kasnije na isti način pogodio na drugoj strani Embaje Nijang.

Domaćin je izjednačio u 77. zahvaljujući Đanmarku Ferariju, činilo se da će to biti i konačan rezultat, ali tako nije mislio Simone Bastoni koji je u četvrtom minutu nadoknade posle još jednog odličnog prekida Marina zatresao mrežu Sasuola doneo Empoliju značajnu pobedu.

Izabranici Davidea Nikole su nakon današnjeg trijumfa sakupili 25 bodova i nalaze se na 13. poziciji Serije A, dok je Sasuolo 17. sa 20 bodova, koliko ima i Verona koja je prva u zoni ispadanja.