16:23

"Tobdžije" prekinule lošu seriju i u Premijer ligi.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Fudbaleri Arsenala slavili su na svom terenu protiv Votforda sa 3:0 (1:0).

Poveli su već u osmom minutu, strelac je bio Škodran Mustafi, nakon centaršuta Ozila iz slobodnog udarca sa leve strane.

Igrao se 27. minut kada je Ozil bio u dobroj prilici, izbio je sam pred Karnezisa nakon pasa Elnenija, ali je u situaciji jedan na jedan uspeo traljavo da šutira, te je golman "Stršljenova" nogom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Do kraja prvog dela igre priliku je imao i Ričarlison, šutirao je glavom u donji desni ugao iz izgledne pozicije, ali je Petr Čeh sjajno intervenisao.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Arsenal dolazi do drugog gola, proradila je veza iz Dortmunda. Henrik Mhitarijan je poslao lep pas ka Obamejangu, a brzonogi Gabonac obilazi Karnezisa i povećava prednost "Tobdžija" na 2:0.

Samo dva minuta kasnije, mladi Mejtland Najls je skrivio jedanaesterac, Troj Dini je preuzeo odgovornost. Kapiten Votforda je snažno šutirao, ali ga je Čeh pročitao i sjajno sačuvao svoju mrežu.

Stigla je "Stršljenove" kazna, igrao se 77. minut, kada je Obamejang uzvratio uslugu Mhitarijanu, a Jermenin je sa ivice kaznenog prostora lepim udarcem matirao Karnezisa za 3:0 na "Emiretjsu".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Arsenal je slavio nakon tri vezana poraza u PL i sada su šesti sa 48 osvojenih bodova, osam manje od petoplasiranog Čelsija, 10 od četvrtoplasiranih Sparsa. Votford deseti sa 12 bodova manje od današnjeg rivala.