subota 21.09.2024.
18:24

"Kanarinci" 20. utakmicu zaredom bez trijumfa u Primeri.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Osasune savladali su u Pamploni ekipu Las Palmasa rezultatom 2:1 u okviru šestog kola španske Primere.

Izabranici Visentea Morena ostvarili su veoma važnu pobedu koja ih je u ranoj fazi šampionata pogurala do mesta koja vode u evropska takmičenja.

Dovoljno za euforiju u Pamploni.

Domaćin je poveo u 39. minutu zahvaljujući Anteu Budimiru, reprezentativac Hrvatske prvo je iznudio penal posle prekršaja Marmola, da bi zatim rutinski zatresao mrežu iskusnog Silesena.

Praktično u sledećem ozbiljnijem napadu Ostrvljani su stigli do izjednačenja, igrao se 41. minut kada je Alberto Moleiro glavom savladao golmana Osasune posle lepe akcije iz kornera i centaršuta Ramireza.

Osasuna je zaigrala dosta bolje početkom drugog poluvremena, a kao rezultat toga stigao je i pogodak Aimara Oroza koji je u 60. minutu posle dodavanja Garsije doveo domaćina do novog vođstva.

Krenuo je Las Palmas na sve ili ništa do kraja meča, međutim "Rohiljosi" nisu imali većih problema da zadrže vođstvo i ostvare pobedu koja ih je pogurala do sedme pozicije u Primeri sa 10 osvojenih bodova.

Las Palmas je pretposlednji sa svega dva osvojena boda.

Osasuna 1-0 Las Palmas - Ante Budimir