Budimir tragičar izveo najgori penal ikada i približio Valensiju Evropi!

ponedeljak 15.04.2024.
23:14

Hrvat promašio bod.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Valensije pobedili su večeras u gostima Osasunu sa 1:0, u meču 31. kola španske Primere.

Strelac pobedonosnog gola za Valensiju Andre Almeide u 18. minutu, ali je apsolutni "heroj" večeri bio - Ante Budimir.

Osasuna je imala veliku priliku za izjednačenje u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, ali Ante Budimir nije realizovao jedanaesterac, pošto je njegovu nameru pročitao golman Mamardašvili. Preciznije, toliko je očajno šutirao, u želji da zastane i sačeka da padne golman, na kraju mu je praktično dodao loptu.

Da li je ovo najgore izvedeni penal u istoriji?

Valensija je sedma sa 47 bodova i sada je blizu plasmana u Evropu, jer Real Sosijedad ima samo tri boda više, a Osasuna je na 11. mestu sa 39 poena.

U narednom kolu, Valensija će dočekati Betis, dok će Osasuna gostovati Rajo Valjekanu.