Budućnost osvojila Kup Crne Gore evrogolom bivšeg Zvezdinog napadača!

23:39

Ovaj trijumf znači i plasman Podgoričana na evropsku scenu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Fudbaleri podgoričke Budućnosti osvojili su Kup Crne Gore.

Oni su večeras u finalu ovog takmičenja posle velike borbe savladali ekipu Jezera iz Plava sa 2:1, a čovek odluke bio je nekadašnji napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović.

Plavljani su poveli već u trećem minutu pogotkom Redžepagića, a na izjednačenje se čekalo sve do 51. minuta kada je Milan Vukotić pogodio za 1:1.

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala sve do finiša utakmice, a trenutak odluke dogodio se u 85. minutu. Podgoričani su tada iznudili slobodan udarac, Vasilije Adžić je želeo da ga izvede, ali je trener Brnović insistirao da to učini Despotović i ispostavilo se da je to bila prava odluka.

Despotović je majstorski izveo taj ''slobodnjak'' i postigao evrogol za konačnih 2:1 i trofej nacionalnog kupa.