Bundesliga - Čestićev "rukomet" koštao Keln, Kramarić sa kreča presudio "jarčevima"!

nedelja 24.01.2021.
19:49

Domaćin opravdao ulogu favorita.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Keln sa 3:0 u okviru 18. kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je poveo već u sedmom minutu preko Andreja Kramarića koji je iskoristio jedanaesterac posle igranja rukom srpskog internacionalca Save Čestića.

U 28. minutu reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović gađao je gol Kelna, ali je lopta usput pogodila Kristofa Baumgartnera koji je spretno reagovao i sproveo je u mrežu.

Posle nekoliko povoljnih prilika u prvom poluvremenu, u nastavku igre videli smo i definitivan rasplet.

Modest je napravio prekršaj u sopstvenom kaznenom prostoru, a Kramarić je u 75. minutu iskoristio i drugi jedanaesterac.

Prava penal-reviju nastavila se tri minuta kasnije, ovoga puta u korist Kelna, ali Modest izrasta u pravog tragičara "jarčeva" pošto je Bauman odbranio njegov udarac sa kreča.