Bundesliga - Atomski fudbal u Minhenu, Haland ne može sam, Levandovski srušio Dortmund!

subota 06.03.2021.
20:24

Der Klasiker pripao favoritu.

EPA-EFE/Sebastian Widmann

Veliki nemački Klasiker u okviru 24. kola Bundeslige pripao je Bajernu koji je u Minhenu savladao Borusiju iz Dortmunda rezultatom 4:2 i to nakon preokreta.

Prvak Evrope i sveta imao je košmaran početak derbija.

Već u drugom minutu proradio je Erling Haland, Norvežanin je primio loptu i bez mnogo razmišljanja gađao sa ivice kaznenog prostora i pogodio sam donji levi ugao Nojerovog gola.

Nisu se Bavarci još pošteno ni oznojili usledio je novi šok sedam minuta kasnije kada je Haland ispratio akciju Dortmunda po levoj strani i dodavanje Azara pretvorio u novi pogodak.

Naravno, bilo je jasno da se Bajern neće predati, tako nešto najavio je ko drugi nego Robert Levandovski.

Poljak se u 26. minutu našao na pravom mestu u pravo vreme i sproveo loptu u mrežu posle dodavanja Sanea.

Levandovski je bio koban po svoj bivši klub i u 44. minutu, Fric je posle VAR snimka dosudio penal za Bajern koji je napadač uspešno realizovao.

Imao je Bajern inicijativu i u drugom poluvremenu, posle pokušaja Azara na drugoj strani zapretili su Levandovski i Zile, a ono pravo usledilo je u samom finišu meča.

U 89. minutu Leon Gorecka je u potpunosti preokrenuo rezultat, da bi Levandovski svojim het-trikom zapečatio sudbinu Dortmunda u Klasikeru samo minut kasnije.

Ništa novo u Bundesligi, Bajern je ponovo na čelu tabele...