Bundesliga - Filip Kostić spasilac Ajntrahta, Lajpcig preskočio Bajern i postao lider!

17:26

Još jedna odlična partija Kragujevčanina.

EPA-EFE/Alex Grimm

Reprezentativac Srbije Filip Kostić nastavlja sa odličnim partijama ove sezone.

U 24. kolu nemačke Bundeslige, Ajntraht je remizirao u Frankfurtu sa Štutgartom 1:1, a jedini gol za domaćina postigao je upravo Kostić u 69. minutu, dok mu je pre toga poništen jedan pogodak zbog ofsajda.

Čitav meč za tim Adija Hitera odigrao je i Luka Jović.

Gol za Štutgart delo je Saše Kalajdžića u 68. minutu meča.

Lajpcig je lako izašao na kraj sa Frajburgom, gosti su slavili sa 3:0 golovima Kristofera Nkunkua u 41, Aleksandera Sorlota u 64. i Emila Forsberga u 79. minutu.

"Bikovi" su tako pretekli Bajern na čelu tabele i imaju 53 boda, dok Bavarci imaju poen manje i utakmicu manje.

Bajer Leverkuzen je u Menhengladbahu savladao Borusiju sa 1:0, čovek odluke bio je Patrik Šik u 76. minutu susreta.

Herta je pobedila Augsburg u Berlinu sa 2:1, gosti su poveli u drugom minutu preko Lasla Benesa, da bi Kšištof Pjontek u 62. izjednačio, a Dodi Lukebakio u potpunosti preokrenuo rezultat sa penala u 87. minutu.

Hofenhajm je slavio na domaćem terenu protiv Volfsburga, Kristof Baumgartner je doveo svoj tim u vođstvo u osmom minutu, Vut Veghorst je poravnao rezultat u 23, ali je u 41. minutu pogodio Andrej Kramarić i tako postavio, na kraju će se ispostaviti, i konačnih 2:1.