Bundesliga - "Milioneri" mogu i bez Halanda, Menš odneo tri boda iz Volfsburga!

Autor: Ivan Cvetković
subota 02.10.2021.
17:25

U terminu od 15.30 danas su odigrane četiri utakmice sedmog kola nemačke Bundeslige.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

U Dortmundu, Borusija je pobedila Augsburg sa 2:1 i to bez prve zvezde Erlinga Halanda.

"Milioneri" su poveli u 10. minutu golom Gerera sa penala, da bi Zekiri u 35. poravnao rezultat.

Čovek odluke bio je Brant koji je iskoristio dodavanje Rojsa i savladao nemoćnog Kobela.

Borusija iz Menhengladbaha savladala je kao gost Volfsburg sa 3:1.

Sva tri gola videli smo u prvom poluvremenu, Embolo i Hofman doveli su goste do velikog vođstva, da bi nedugo zatim Valdšmit smanjio zaostatak "vukova".

U nastavku igre Volfsburg je ostao bez isključenog Lakroa, Rusiljonov crveni karton bio je poništen, a na drugoj strani Štindl je sa penala propustio priliku da overi trijumf Menša i ranije. Ipak, konačan rezultat postavio je Skali u poslednjim trenucima meča.

Štutgart je na domaćem terenu bio bolji od Hofenhajma takođe sa 3:1.

Za "švabe" su pogađali Kempf, Mavropanos i Masimo, dok je utešni gol gostiju delo Brun Larsena.

Frajburg je u Berlinu porazio Hertu sa 2:1 pogocima Linharta i Petersena.