nedelja 07.08.2022.
19:26

Zaslužena pobeda "Jarčeva".

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

U poslednjoj utakmici prvog kola Bundeslige, Keln je kao domaćin pobedio Šalke sa 2:1.

Povratak Šalkea u najjači rang nemačkog fudbala nije prošao na najbolji način. Keln je bio bolji i zasluženo je slavio.

Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri, Šalkeu je VAR poništio gol u desetom minutu zbog ofsajda, a gosti iz Gelzenkirhena su u 35. minutu ostali sa igračem manje na terenu, zbog crvenog kartona Drekslera.

Brojčana prednost Kelna došla je do izražaja u nastavku. U 49. minutu su domaći poveli sa 1:0. Odigrali su pomoćnu igru posle kornera, usledila je perfektna akcija, koju je golom krunisao Kilijan.

Prednost je duplirana u 65. minutu, kada je Kajnc pogodio metu posle pravog rikošeta i kardinalne greške golmana Šovolova

Šalke je iz prve šanse smanjio na 2:1. Ouvejan je centrirao iz slobodnog udarca, Hektor je zaspao, a pored njega je skočio Bulter i glavom matirao Švabea.

Stvari su ipak došle na svoje mesto u 80. minutu. Ljubičić je tukao glavom nakon centaršuta Tilmana, pogodio stativu, a lopta je udarila u golmana Šovolova i vratila se u mrežu, za 3:1.

Ranije danas su Štutgart i Lajpcig odigrali nerešeno 1:1.