Burno u Lisabonu - Vlahoviću priznat gol, Jovanović ga ''poništio'' penalom za Benfiku!

utorak 25.10.2022.
21:31

Brnfika povela, srpski napadač izjednačio, ali ne zadugo.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

U petom kolu Lige šampiona, Benfika je u Lisabonu dočekala Juventus, kome ''gori pod nogama'' po pitanju daljih izgleda za ostanak u elitnom evropskom takmičenju.

Benfika je povela u 17. minutu, potpuno zasluženo, posle bolje igre od početka meča. Sve se dogodilo kada je Fernandez sa leve strane odlično centrirao u kazneni prostor, a na pravom mestu našao se Antonio Silva koji šalje loptu u mrežu Juventusa - 1:0.

Samo pet minuta kasnije Juve stiže do izjednačenja.

Gosti su iznudili korner sa leve strane, Danilo je zahvatio loptu glavom, a u mrežu ju je nekako sa pola metra od gola ubacio Dušan Vlahović.

Verovatno njegov najtraljaviji gol u karijeri, ali se proveravalo da li je gol regularan i posle višeminutnog većanja, srpskiu sudija Srđan Jovanović je pokazao na centar - 1:1.

Međutim, srpski sudija je šest minuta kasnije dosudio penal za Benfiku, koji je Žoao Mario pretvorio u gol - 2:1!