Burno u Sinsinatiju, Amerikanci ponovo dobili Meksiko, kapiten Borjan kao Gabor Kiralji!

subota 13.11.2021.
08:50

Treći trijumf "jenkija" zaredom protiv velikog rivala.

AP Photo/Jeff Dean

U noći između petka i subote odigrane su četiri utakmice sedmog kola KONKAKAF kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Veliki derbi između Sjedinjenih Američkih Država i Meksika odigran u Sinsinatiju pripao je domaćinu rezultatom 2:0.

Meč je bio pun naboja, naročito u drugom poluvremenu kada smo videli četiri žuta i isključenje Robinsona, ali i dva pogotka.

U 74. pogodio je Kristijan Pulišić samo pet minuta po ulasku u igru, da bi u 85. Veston Mekeni postavio konačan rezultat koji je "jenkijima" doneo čelnu poziciju zbog bolje gol-razlike od Meksikanaca.

Milan Borjan predvodio je Kanadu kao kapiten i sačuvao svoju mrežu u trijumfu svog tima nad Kostarikom 1:0.

Jedini gol na meču u Edmontonu bio je delo Džonatana Dejvida u 57. minutu susreta.

Zanimljivo je navijačima bilo i izdanje golmana Crvene zvezde koji je branio u trenerci, pa je palo i neizbežno poređenje sa legendarnim Gaborom Kiraljijem kojem je tokom karijere upravo to bilo zaštitni znak.

Kanađani su pobedom zadržali treće mesto koje direktno vodi na Mundijal, ali ostalo je još tačno pola kvalifikacija.

Panama je slavila u Hondurasu sa 3:2, dok su Salvador i Jamajka odigrali nerešeno 1:1.