17:28

Novo kolo Bundeslige i nova pobeda "farmaceuta"!

EPA-EFE/EDUARD MARTIN

Leverkuzen nastavlja tamo gde je stao.

Još jedna pobeda "farmaceuta" koji su ovoga puta slavili protiv sasvim solidnog Hajdenhajma, ekipe iz sredine tabele. Leverkuzen je stigao do pobede od 1:2, dovoljne za čak 8 bodova viška u odnosu na drugoplasirani Bajern iz Minhena, koji ima i utakmicu manje.

Gosti su do prednosti stigli u 2. minutu nadoknade prvog poluvremena, Adli je prošao po levoj strani, poslao loptu u sredinu gde je bio Frimpong koji je pogodio za 0:1.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Adli, sve je teklo nekako lagano, Virc je poslao na kraju upotrebljivu loptu za pomenutog Adlija koji pogađa bez ikakvih problema za 0:2

Konačan rezultat postavlja igrač domaćih Piringer u 87. minutu.

Borusija iz Dortmunda ponovo nije uspela da slavi pobedu, ovoga puta su stali na gostovanju Volfsburgu. "Vukovi" su bili odličan rival ekipi koja je toliko puta podbacila ove sezone, domaćin je gubio na poluvremenu, a na kraju - 1:1.

Igrao se 8. minut kada je Borusija stigla do prednosti preko Fulkruga, da bi u 63. minutu izjednačio Gerhart.

Majnc stiže do veoma bitne pobede u borbi za opstanak. U utakmici koja je bila prekidana zbog protesta domaćih navijača koji su ubacivali i teniske loptice u teren (protest upućen savezu), domaćin je slavio sa 1:0.

Van den Berg je bio strelac jedinog gola u 44. minutu utakmice.

Prednost je mogla da bude i ubedljivija, ali je asistent kod prvog gola Amiri promašio penal.

U još jednoj od utakmica koje su bile prekidane danas u nemačkoj Bundesligi, Union Berlin je slavio protiv Hofenhajma sa 0:1.

Nsoki i Foland su već u prvom poluvremenu dobili po crveni karton, a u nastavku gosti stižu do pobede u 84. minutu, Aronson je bio strelac jedinog gola.

Girasi vodi Štutgart ka Ligi šampiona. "Švabe" su danas bile bolje od Darmštata u gostima i to 1:2.

Prvi gol je viđen u 14. minutu kada je Girasi bio strelac, da bi pobedu gostima potvrdio Daud u nadoknadi drugog poluvremena.

Sve što su domaći uspeli da učine do kraja jeste gol Sejdela u 5. minutu nadoknade, ali nije vredelo.

Darmštad - Štutgart 1:2
Hofenhajm - Union Berlin 0:1
Majnc - Augsburg 1:0
Volfsburg - Borusija Dortmund 1:1
Hajdenhajm - Leverkuzen 1:2