Genijalnost Tadića, pet golova Ajaksa, a tri su njegova

sreda 09.02.2022.
20:49

Duća je majstor.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u polufinale Kupa Holandije ubedljivom pobedom protiv Vitesea na svom terenu rezultatom 5:0.

Naš Dušan Tadić odigrao je u svom stilu, majstorski. Postigao gol i dodao još dve asistencije.

Domaćin je dominirao na terenu od starta i do vođstva došao u 17. minutu posle odlične asistencije Tadića, Brazilac Entoni se stuštio ka golu Vitesea i postigao prvi gol na meču.

U 30. minutu Klasen je majstorski asistirao Aleru, a ovaj u svom stilu postigao gol za 2:0. Sa ovim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Već u 46. minutu Aler je ponovo bio strelac, ovoga puta asistent Berhujs.

A onda u 51. minutu prava majstorija Tadića iz slobodnjaka o kojoj smo već pisali. Ovim golom Ajaks je povisio vođstvo na 4:0.

u 62. minutu ponovo je Tadić uposlio Entonija, a ovaj postigao svoj drugi gol na meču. Dok je kapiten naše reprezentacije zabeležio svoju drugu asistenciju.

Ajaks u polufinalu Kupa već čeka PSV, a njima će se pridružiti pobednici mečeva Valvajk - AZ i NAC Najmigen - Go Ahed Igls.