Čas fudbala braće Vilijams u Baskiji, "Lavovi" na srpsku četu u finalu Kupa kralja!

četvrtak 29.02.2024.
23:37

Atletiko u potpunosti potučen na gostovanju.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa plasirali su se večeras u finale španskog Kupa kralja pošto su eliminisali ekipu Atletika iz Madrida.

Posle minimalnog trijumfa u španskoj prestonici, Atletik je na domaćem terenu slavio još ubedljivije - 3:0.

U centru pažnje našla su se braća Vilijams koja su za jedno poluvreme praktično rešili sve dileme oko pitanja pobednika.

Igrao se 13. minut kada je mlađi Niko probio po levoj strani i lepo uposlio starijeg brata Injakija koji je uhvatio sjajan volej i matirao nemoćnog Oblaka.

Braća su zamenila uloge u 42. minutu, Injaki je dobio loptu i probio po desnoj strani odakle je uposlio Nika koji je prilikom prvog dodira zatresao mrežu Atletika.

Dijego Simeone je pokušao da izmenama utiča na razvoj stvari na terenu, ali nije uspeo u tome, a "Lavovi" su stigli i do trećeg pogotka kada je Gorka Guruzeta odbijenu loptu od Oblaka sproveo u gol u 61. minutu.

Atletik iz Bilbaoa će se u finalu Kupa kralja sastati sa Majorkom koja je eliminisala Real Sosijedad.

Za Majorku nastupaju trojica reprezentativaca Srbije - Predrag Rajković, Matija Nastasić i Nemanja Radonjić.