Ćavi na 1:1 izveo Levandovskog, gubi li Poljak svoju nedodirljivost?

Autor: Mladen Heleta
petak 05.01.2024.
12:30
Izvor: Sportske.net

Leva ove sezone igra daleko od svoje prepoznatljive forme.

EPA-EFE/Siu Wu
EPA-EFE/Siu Wu

Povezane vesti

Fudbaleri Barseone sinoć su posle dosta muke i uz puno sreće pobedili Las Palmas sa 2:1 u gostima, u 19. kolu La Lige. Šampion Španije je gol za tri boda postigao u 93. minutu iz penala preko Gundogana i tako je ostao na -7 na tabeli u odnosu na vodeći tandem, Real Madrid i Đironu.

Osim uzbudljivog finiša, meč na Kanarskim ostrvima obeležio je i potez trenera Barselone Ćavija.

On je u 72. minutu, kod rezultata 1:1, kada mu je trebao gol za pobedu, izveo iz igre jednog od najboljih napadača današnjice Roberta Levandovskog i umesto njega uveo Žoaa Feliksa.

"Zamenio sam Levandovskog jer su nam trebali napadači koji mogu da napadaju iza odbrane, kao što su Vitor Roke i Feran Tores. Bila je to utakmica za igrače kao što su Žoao Feliks, Rafinja i Jamal, a manje za Roberta, jer on ne napada prostor iza odbrane", rekao je Ćavi nakon meča.

Novinar je upitao trenera Barse da li je zamena Levandovskog znak da više niko nije nedodirljiv u ekipi.

"Zašto je to iznenađenje? Tako je od prvog dana kad sam došao ovde. Ništa se nije promenilo. Kod mene nema nedodirljivih", odgovorio je Ćavi.

Levandovski je ove sezone postigao devet golova i daleko je od one svoje prepoznatljive forme.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke